Just another weblog
Friday January 22nd 2021

O mnie

Pragnę wszystkich jeszcze raz gorąco powitać na blogu w pełni poświęconym pieniądzom i ich inwestycjom. Na wstępie powiem, że biznes jest moją pasją od dziecka, podobnie jak efektywne oszczędzanie i lokowanie pieniędzy w inwestycje. Można powiedzieć, że swoją przygodę zacząłem właściwie jako 12 – letni chłopiec zbierający pierwsze oszczędności na swój pierwszy kalkulator podczas tzw. „kolędowania”. A regularne prace dorywcze podejmowałem już w szkole średniej, i choć nie były szczególnie dochodowe, moje oszczędności rosły, aż z czasem na mojej ręce pojawił się wymarzony wtedy zegarek.

Jednak swoje skrzydła rozwinąłem na studiach, kiedy to każda moja praca była ściśle związana z ludźmi. W dużej mierze byłem doradcą finansowym i managerem. Żeby realizować się na wymienionych stanowiskach, moja wiedza o finansach musiała być rozległa. Tematyka wciągnęła mnie do tego stopnia, że postanowiłem na stałe pracować w tym obszarze. W tej chwili jestem nadal doradcą, ale także inwestorem, co sprawia mi największą radość. Wszystkim, którzy podobnie jak ja, mają to szczęście, by ich praca jednocześnie była tym, co lubią najbardziej – gratuluję, nie jest to częste.

Dlaczego piszę bloga?

Poza swoją codzienną pracą, postanowiłem po godzinach prowadzić stronę, na której będę przybliżał pojęcia i mechanizmy związane z inwestycjami. Z moich obserwacji wynika, że tego typu działania cieszą się rosnącą popularnością, ale początkującym inwestorom brakuje odpowiedniej wiedzy, przez co szybko zrażają się niepowodzeniami. Owszem, nie zawsze inwestycja równa się zyskowi, ale przez znajomość pewnych prawidłowości i analizy rynku, można część konsekwencji i skutków przewidzieć. Liczę na to, że moje wpisy okażą się dla moich Czytelników przydatne, a ich inwestycje coraz bardziej opłacalne i dochodowe.

Zatem zapraszam do regularnego zapoznawania się z moimi postami!

Kategorie